Stavebnice Teifoc

Teifoc je dětská stavebnice ze skutečných pálených cihel, ze které je možné sestavit nejrůznější stavby a budovy. Stavebnice klade důraz na realističnost stavebního procesu, umožňuje dětem se detailně seznámit s procesem skutečné stavby domu a podporuje rozvoj jejich trojrozměrné představivosti. Původně španělskou stavebnici Teifoc vyrábí od roku 2010 německá firma Eitech, známá výrobou kovových stavebnic. Stavebnice Teifoc se prodává v mnoha variantách a velikostech. Z každé sady je možno postavit 1 konkrétní budovu. V nabídce je široká paleta budov různých velikostí od malého domku, přes hospodářské budovy, až po hrady a věže. K dispozici jsou také repliky skutečných historických budov, například londýnský most Tower Bridge nebo Brandenburská brána.

Teifoc cihlička

Popis stavebnice

Základem stavebnic Teifoc jsou cihličky z pálené hlíny, které je možno spojovat přírodním, ve vodě rozpustným cementem a vytvářet tak nejrůznější stavby. Cihličky jsou zmenšenou kopií skutečných cihel používaných ve stavebnictví, vyrobené z cihlářské hlíny vypalované za vysoké teploty. Cement používaný ke spojování jednotlivých dílků stavebnice je složený ze směsi drobného písku a kukuřičného škrobu a je rozpustný ve vodě, Cihličky je tak možné používat opakovaně. Stavebnice Teifoc se prodává v mnoha variantách, které obsahují různé typy cihliček, od běžných cihel pro stavbu zdí, přes plastová okna, dveře a nejrůznější doplňky až po střešní krytinu. Velikost dílků v jednotlivých variantách stavebnice je zvolena tak aby jednotlivé stavebnice bylo možné mezi sebou navzájem kombinovat. Některé sady obsahují také keramické figurky hospodářských zvířat či lidí, budoucích obyvatel staveb. Každá sada obsahuje také dřevěnou nebo plastovou podložku a stavební plány budov, kterou je možné postavit. Lze dokoupit také samostatné balení cihliček, takže je možné stavět i rozsáhlé komplexy budov závisející pouze na dětské fantazii. Součástí balení je také plastová nádobka na mísení cementu a malá kovová zednická lžíce. Cement dodávaný ke stavebnici je rozpustný ve vodě takže jednotlivé dílky stavebnice lze používat opakovaně. Pro rozpuštění cementu stačí ponořit stavbu na 4 až 5 hodin do vody. Náhradní cement lze koupit i samostatně v balení po 250 g a 1 g. Stavebnice je určená pro děti starší 6 let.

Historie

Stavebnice Teifoc byla vyvinuta španělskou společností Terracuita Teifoc SL v roce 1994. Poté co si svou originalitou vydobyla popularitu mezi ostatními stavebnicemi, byl v roce 2010 prodán patent na výrobu německé firmě Eitech, výrobci hraček a kovových stavebnic s více než 40 letou historií. Nyní se stavebnice Teifoc vyrábí v Německu.
Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt by přidán do porovnání

Tento web používá Cookies?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas.